תפריט סגור

דיאטת קנדידה

התזונה הטובה ביותר להפחתת צמיחת יתר של קנדידה היא תזונה עשירה בחלבונים בריאים, שומנים ופחמימות מורכבות בכדי לשמור על המינימום. אנו ממליצים לחתוך סוכר, דגנים, מוצרי חלב, מזון מותסס ואלכוהול מהתזונה ולהימנע מפירות במשך 2-3 השבועות הראשונים. מאכלים בעייתיים כמו סוכר, קמח לבן ושמרים עשויים להיות בעייתיים לאנשים הנוטים לגדל את הקנדידה.

עליך להמשיך להסיר מזונך מהתזונה המזינה קנדידה ולעודד אותו לשגשג בגופך

דיאטת הקנדידה מייעצת לצרוך תוספי מזון ממותקים, מזון מעובד, בשרים מסוימים, שומנים, שמנים ומשקאות אלכוהוליים המכילים קפאין. על ידי הסרת שלושה עד חמישה ימים מכל הדגנים שלך, סוכר, פירות, עמילן ואלכוהול, תוכל להתקדם מאוד במלחמה בצמיחת יתר של קנדידה. דיאטת קנדידה מקדמת צריכה של מזון בריא, דל סוכר, ירקות שאינם עמילניים, חלבונים בריאים ומשקאות ללא קפאין וכן דגנים ללא גלוטן. אומרים שהתזונה מפחיתה דלקת ומרפאת דלקות קנדידה על ידי הגבלת קבוצות מזון מסוימות. מזונות קנדידה דיאטה שיש להימנע מהם הם דיאטות קפדניות המבטלות סוכר, גלוטן, אלכוהול ומוצרי חלב.

באופן כללי

הדיאטה מעודדת אנשים להימנע מפירות מתוקים, דגנים מזוקקים, בשר כמו חזיר ובשר לארוחת צהריים, דגים כמו טונה ודגי חרב, מוצרי חלב, אגוזים עובשים, זרעים, תבלינים, תוספת סוכרים, ירקות מעובדים ומעובדים. שמנים, תחליפי סוכר ותחושת סוכר, משקאות ומוסיפים קפאין ואלכוהול. אנשים העוקבים אחר דיאטת הקנדידה או נמנעים ממזונות מסוימים כגון סוכר, גלוטן, אלכוהול ומוצרי חלב המקדמים את צמיחת הקנדידה – שמרים בגוף. תזונת קנדידה ניקוי מבטלת סוכר, קמח לבן, שמרים וגבינות על סמך הרעיון שמזונות אלה מקדמים את צמיחת הקנדידה.

דיאטת הקנדידה אינה כוללת סוכר

גלוטן, אלכוהול, כמה מוצרי חלב ותוספים מזיקים ומקדמת פירות דלי סוכר, ירקות שאינם עמילניים ומזונות ללא גלוטן. עקרונות התזונה כוללים חיסול תוסף סוכר, צריכת מזון מותסס בלבד והימנעות מפעילים דלקתיים כגון גלוטן ומזונות מעובדים. מזונות הנאכלים בתזונת הקנדידה כוללים ירקות שאינם עמילניים, מזונות מותססים כגון יוגורט וכרוב כבוש, פירות דלי סוכר כגון אוכמניות, חלבונים כגון עוף ודגים ודגני בוקר כגון קינואה.

דיאטת הקנדידה

היא דיאטה פשוטה לחיסול סוכר המגבילה את הסוכר והעמילן, אך ישנם עוד כמה מאכלים המציעים מבחר רחב יותר. ג'אנק פוד ממותק ומעובד בעל תכולת סוכר גבוהה גדל בקנדידה ועשיר במרכיבים אנטי דלקתיים הפוגעים במעי וגורמים לדלקות בגוף. דיאטת הקנדידה פועלת על ידי הרעבה עודפת של קנדידה, הסרתה ממקור הסוכר העיקרי ובנייה מחדש של מיקרוביוטה המעיים באמצעות תזונה של פרוביוטיקה ומזונות עשירים בפריביוטיקה.

דיאטת הקנדידה

היא תזונה דלת שומן, אנטי דלקתית המקדמת בריאות מעיים טובה על ידי חיסול סוכרים המזינים את צמיחת יתר של הקנדידה. אני אספר לך על המזונות הנפוצים ביותר המזינים או תורמים לסימפטומים של צמיחת יתר של קנדידה או זיהום שמרים, ועל המזונות הטובים ביותר שתוכל לאכול כדי לדכא אותם או לשלוט בהם. מזונות שיש להימנע מתזונת קנדידה הם סוכר, דגנים המכילים גלוטן, פירות מתוקים, מזון מעובד, מוצרי חלב, רוב התבלינים, משקאות אלכוהוליים ושמנים מזוקקים.

דיאטת הקנדידה

הנחשבת כתרופה למספר מחלות כגון זיהומי שמרים, בעיות עיכול ועייפות, היא תוכנית לחיסול מזונות המקדמים את צמיחתם של קנדידה אלביקנס. מזון ומשקאות המגבירים את הסיכון לצמיחת יתר של קנדידה כוללים גלוטן, סוכר, מוצרי אלכוהול וסוגים מסוימים של מוצרי חלב. חשוב לציין כי דיאטות פותחו במקור על ידי מומחי בריאות הוליסטיים למניעה וטיפול בצמיחת יתר של קנדידה, אך עדויות מדעיות חדשות הגבילו אותן להמלצות תזונתיות דומות לאלה שנעשו לפני מאות שנים.

הניסיון שלי

הוא שבשלב כלשהו בחייהם רוב האנשים יעברו ניקוי קנדידה שיסיר את כל המזונות המתוקים והמשפרים של התזונה לתקופה מסוימת. ירקות אסורים בתזונה קפדנית נגד קנדידה בשל תכולת הפחמימות הגבוהה שלהם, אך הם מזינים מספיק בכדי להכניס אותם מחדש במהלך הטיפול. רשימת פירות דיאט קנדידה מציעה לך לבחור פירות דלי סוכר ולמזער את צריכת הפחמימות הפשוטות ששמרים אוהבים.

אכילת מזון בריא ומזין כמו פירות

ירקות, דגנים מלאים, חלבון רזה ושומנים בריאים יכולה לעזור לך להשיג משקל תקין ולשמור על משקל תקין ולהפחית את הסיכון לפתח מחלות כרוניות רבות כגון מחלות לב , סוכרת וכמה סוגי סרטן. מחקר פיילוט שנערך לאחרונה שהתפרסם בדצמבר 2018 בכתב העת De Mycologie Medicale מצא כי למשתתפים שאכלו תזונה נטולת סוכר ושמרים ונטלו תרופות נגד פטריות לטיפול בצמיחת שמרים במעיים היו תוצאות טובות יותר מאלו שלקחו תרופות אלו.

מחקר בן שלושה חודשים שנערך על 120 אנשים עם צמיחת יתר של קנדידה במעיים הראה כי שינויים תזונתיים בצואה הפחיתו את מספר הקנדידה והשמרים בהשוואה לאלו שלא שינו את התזונה

ניתן להילחם בדלקות מעיים, חדירות מעיים, מעיים דולפים ובעיות עיכול כרוניות באמצעות תזונה עשירה בסיבים, דלת סוכר ואנטי דלקתית. פחמימות מזוקקות ומזונות מתוקים המזינים קנדידה עלולים להוביל לחוסר איזון לא בריא.

דיאטה זו לא נועדה רק להחליש את צמיחת השמרים אלא גם מסייעת לווסת את רמת הסוכר בדם על ידי הגבלת כמות המזון המניעה את רמת הסוכר בדם בגוף

לכן תזונה דלת סוכר היא חלק הכרחי בטיפול בקנדידה שלך. למרות שאני ממליץ להימנע מרוב מוצרי החלב בתזונת הקנדידה, מוצרי חלב אורגניים מפרות מרעה, עזים וכבשים אפשרו גידול, מה שמפחית את הלקטוז ומוסיף ערך פרוביוטי.

הודות ליחס חדש שנלקח לרעה של צריכת סוכר מופרזת והתעניינות גוברת בבריאות ותזונה טבעית, יותר ויותר אנשים מבקשים דיאטה לניקוי גופם עם קנדידה.