תפריט סגור

איך בוחרים אוכל מומלץ לגורים

בחירת המזון הנכון עבור הגור שלך היא היבט קריטי בבעלות על חיות מחמד. פוסט בלוג זה נועד להדריך בעלי חיות מחמד חדשים בתהליך, להדגיש את החשיבות של תזונה מאוזנת, הבנת תוויות מזון לגורים, התחשבות בצרכים תזונתיים מיוחדים ותפקיד העצה של הוטרינר בבחירת מזון לגורים.

הבנת הצרכים התזונתיים של גורים: מה הם באמת צריכים?

לגורים יש צרכים תזונתיים ייחודיים שיש לספק להם כדי להבטיח צמיחה והתפתחות בריאה. מכיוון שהם נמצאים בשלב המכריע של חייהם, חשוב לספק להם תזונה מאוזנת התומכת בגופם הגדל. אחד המרכיבים המרכזיים בתזונה של גור הוא חלבון איכותי, המסייע בפיתוח ותיקון השרירים. ניתן להשיג זאת ממקורות כגון בשר רזה, דגים ועופות.

בנוסף לחלבון, גורים זקוקים לכמות טובה של שומנים בריאים לאנרגיה ולתמיכה בהתפתחות המוח. חומצות שומן אומגה 3, המצויות בשמן דגים או בזרעי פשתן, מועילות במיוחד לתפקודים הקוגניטיביים שלהן. פחמימות חיוניות גם כדי לספק לגורים את האנרגיה שהם צריכים. ניתן לכלול דגנים מלאים וירקות בתזונה שלהם כדי למלא את הדרישה הזו.

יתר על כן, ויטמינים ומינרלים ממלאים תפקיד מכריע בבריאות הכללית של הגור. סידן וזרחן חיוניים לצמיחת העצם, בעוד ברזל תומך ביצירת תאי דם בריאים. ניתן למצוא חומרים מזינים אלו בפורמולות מזון מאוזנות לגורים או שניתן להשלים אותם במידת הצורך.

חשוב לציין שהצרכים התזונתיים של גורים משתנים בהתאם לגזע, גודל ורמת פעילותם. גורים מגזעים גדולים, למשל, זקוקים לאיזון שונה של חומרים מזינים כדי לתמוך בצמיחה המהירה שלהם ולמנוע בעיות שלד. מומלץ מאוד להתייעץ עם וטרינר כדי לקבוע את הדרישות התזונתיות הספציפיות של הגור שלך.

תמונה של גור אוכל מקערה מלאה באוכל מזין לגורים.
גור אוכל מקערה מלאה באוכל מזין לגורים.

פענוח תוויות מזון לגורים: האם אתה באמת מאכיל את הטוב ביותר?

כשמדובר בבחירת מזון לגורים, התוויות על האריזה עלולות לעיתים קרובות לבלבל ולהטעות. חשוב להבין כיצד לפענח את התוויות הללו כדי להבטיח שאתה מספק לגור שלך את התזונה הטובה ביותר האפשרית. הנה כמה נקודות עיקריות שכדאי לקחת בחשבון:

 • 1. רשימת מרכיבים:
  השלב הראשון בפענוח תווית מזון לגורים הוא בחינת רשימת הרכיבים. חפש מקורות חלבון באיכות גבוהה, כגון עוף או בקר, הרשומים כמרכיב הראשון. הימנע ממזונות שיש בהם חומרי מילוי, תוצרי לוואי או תוספים מלאכותיים. זכרו, המרכיבים רשומים בסדר יורד של משקל, כך שהמרכיבים הראשונים הם החשובים ביותר.
 • 2. ניתוח מובטח:
  סעיף הניתוח המובטח מספק מידע על תכולת החומרים התזונתיים של המזון. חפש איזון של חלבון, שומן ופחמימות העונה על הצרכים הספציפיים של הגור שלך. האחוזים צריכים להיות בטווחים המומלצים לגורים. שימו לב לרמות של רכיבי תזונה חיוניים, כמו סידן וזרחן, החיוניים לצמיחה והתפתחות תקינים.
 • 3. הצהרת AAFCO:
  איגוד פקידי בקרת הזנות האמריקאיים (AAFCO) קובע את הסטנדרטים התזונתיים למזון לחיות מחמד. חפש הצהרה על התווית המציינת אם המזון עומד בדרישות AAFCO לגדילה או בכל שלבי החיים. זה מבטיח שהמזון עבר בדיקות כדי להבטיח שהוא מספק את התזונה הדרושה לגורים.

האם לגור שלך יש צרכים תזונתיים מיוחדים?

בדיוק כמו בני אדם, לגורים עשויים להיות צרכים תזונתיים מיוחדים הדורשים תשומת לב והתחשבות מיוחדת. לגורים מסוימים עשויים להיות אלרגיות או רגישויות למרכיבים מסוימים, בעוד שאחרים עשויים לסבול ממצבים בריאותיים ספציפיים הדורשים תזונה מותאמת. להלן מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון בעת קביעה אם לגור שלך יש צרכים תזונתיים מיוחדים:

 • 1. אלרגיות ורגישות:
  לחלק מהגורים יש אלרגיות או רגישויות למרכיבים נפוצים כמו דגנים, מוצרי חלב או חלבונים מסוימים. אם אתה מבחין בסימנים של בעיות עיכול, גירויים בעור או גירוד מוגזם, זה עשוי להיות אינדיקציה לכך שלגור שלך יש אלרגיה או רגישות למזון. במקרים כאלה, עבודה עם וטרינר כדי לזהות את האלרגנים הספציפיים ובחירת דיאטה היפואלרגנית או רכיבים מוגבלים יכולה לעזור להקל על בעיות אלו.
 • 2. שיקולים ספציפיים לגזע:
  גזעי כלבים מסוימים עשויים להיות בעלי נטייה למצבים בריאותיים מסוימים שיכולים להפיק תועלת מהתאמות תזונתיות ספציפיות. לדוגמה, גורים מגזעים גדולים עשויים לדרוש רמות סידן וזרחן מבוקרות כדי למנוע בעיות שלד, בעוד גורים מגזעים קטנים עשויים להפיק תועלת מגדלים קטנים יותר כדי לסייע בעיכול. הבנת הצרכים הייחודיים של הגזע של הגור שלך יכולה לעזור לך לבחור תזונה התומכת בדרישות הספציפיות שלו.
 • 3. מצבים בריאותיים:
  גורים עם מצבים בריאותיים מסוימים, כגון הפרעות במערכת העיכול, בעיות מפרקים או מחלת כליות, עשויים לדרוש דיאטות מיוחדות הנותנות מענה לצרכיהם הספציפיים. דיאטות אלו מנוסחות כדי לספק את החומרים המזינים הדרושים תוך מזעור הלחץ על האיברים או המערכות המושפעות. עבודה צמודה עם הווטרינר שלך היא חיונית בקביעת התוכנית התזונתית המתאימה למצב הבריאותי של הגור שלך.

בכדי לשמוע מידע בנושא של אוכל לכל סוגי הכלבים באפשרותך לבקר ב- astropet.co.il

צילום מזון לגורים מסוגים שונים המתאים לגורים בעלי צרכים תזונתיים מיוחדים.
צילום מזון לגורים מסוגים שונים המתאים לגורים בעלי צרכים תזונתיים מיוחדים.

"שאלו את הוטרינר: מתי כדאי לפנות לייעוץ מקצועי?"

זה טבעי שלבעלי גורים יהיו שאלות וחששות לגבי הצרכים התזונתיים של חבריהם הפרוותיים. אמנם יש שפע של מידע זמין באינטרנט ומבעלי חיות מחמד אחרים, אבל חשוב לדעת מתי לפנות לייעוץ מקצועי מווטרינר. להלן מספר תרחישים שבהם מומלץ מאוד להתייעץ עם וטרינר:

 • 1. בעיות עיכול מתמשכות:
  אם הגור שלך חווה בעיות עיכול מתמשכות כגון שלשולים, הקאות או עצירות, חיוני לפנות לייעוץ וטרינרי. תסמינים אלו יכולים להעיד על בעיה בריאותית או אי סבילות תזונתית הדורשים אבחון וטיפול מקצועיים.

  2. ירידה או עלייה בלתי מוסברת במשקל:
  שינויים פתאומיים ובלתי מוסברים במשקל של הגור יכולים להוות סיבה לדאגה. בין אם הגור שלך יורד במשקל למרות תיאבון בריא או עולה במשקל באופן בלתי נשלט, וטרינר יכול לעזור לקבוע אם יש בעיה בריאותית בסיסית או אם יש צורך בהתאמות בתזונה שלו.

 • 3. חוסר אנרגיה או צמיחה לקויה:
  גורים ידועים באנרגיה ובצמיחה המהירה שלהם. אם אתה שם לב שהגור שלך רדום בעקביות, חסר אנרגיה או לא גדל כמצופה, מומלץ להתייעץ עם וטרינר. הם יכולים להעריך את הבריאות הכללית של הגור שלך ולספק הנחיות לגבי תזונה נכונה ובעיות בסיסיות פוטנציאליות.
 • 4. מעבר למזון למבוגרים:
  ככל שהגורים גדלים, הצרכים התזונתיים שלהם משתנים. חשוב להתייעץ עם וטרינר במעבר ממזון גורים למזון בוגרים. הם יכולים להדריך אותך בתזמון המתאים ולעזור לך לבחור את המזון הנכון לכלבים בוגרים שיענה על הדרישות התזונתיות המשתנות של הגור שלך.

המלצות מזון לגורים:

סוג מזון מקור חלבון עלות (ILS) עצה של וטרינר
יבש עוף 100 טוב לבריאות השיניים
משומר דג 110 נהדר עבור הידרציה
גלם בשר בקר 120 עשיר בשומן וקלוריות
מוקפא בייבוש טלה 130 שומר על חומרים מזינים

בחירת המזון הנכון עבור הגור שלך יכולה להיראות כמו משימה מרתיעה, אבל זה לא חייב להיות. על ידי הבנת הצרכים התזונתיים של הגור שלך, לימוד לפרש תוויות מזון, התחשבות בכל צרכים תזונתיים מיוחדים ופנייה לייעוץ מווטרינר, אתה יכול להבטיח שהגור שלך יקבל את ההתחלה הטובה ביותר בחיים. זכור, מה שאתה מאכיל את הגור שלך עכשיו ישפיע על בריאותו בעתיד.